Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Otwarte Horyzonty” wspólnie z Gminą Wadowice zorganizowało twórczą półkolonię dla dzieci i młodzieży.

Akcja letnia „Wehikuł czasu-podróż fotograficzna 2013” odbyła się w terminie 22.07.2013-02.08.2013. Projekt był odpowiedzią na potrzebę zainteresowania i rozwinięcia umiejętności fotograficznych u dzieci i młodzieży, które stanowiły profilaktykę i alternatywę wobec nudy i niekorzystnych  wzorców spędzenia czasu wolnego. Ponadto dzieci i młodzież szkolna zwiększyła swoją aktywność społeczną, nabyła nowe kontakty, rozwinęła swoją pasję, powiększyła swoje umiejętności interpersonalne, jak również poszerzyła wiedzę na  temat profilaktyki uzależnień.

Tematem przewodnim półkolonii była historia Wadowic i ich okolic zachowana na archiwalnych  zdjęciach oraz skonfrontowana ze współczesnością. Poprzez różne formy wypowiedzi fotograficznej uczestnicy półkolonii mieli okazję poznać dzień codzienny miasta kiedyś i porównania go z życiem miasta obecnie poprzez uwiecznienie tego na fotografiach.

30-sto osobowa grupa miała zorganizowaną wycieczkę do Muzeum Historii Fotografii w Krakowie oraz obejrzała ekspozycję w Muzeum Miejskim w Wadowicach. Ponadto  dzieci i młodzież aktywnie chłodziła się w basenie oraz młodsza grupa wiekowa obejrzała w dwie kolejne środy, seanse dla najmłodszych w WCK.

Wszyscy uczestnicy „Wehikułu czasu-podróż fotograficzna 2013” mieli zapewnione drugie śniadanie, soki, owoce oraz obiad. Nagrodzono również prace fotograficzne najlepszych a dla wszystkich na zakończenie półkolonii, został zorganizowany poczęstunek ze słodkościami i owocami na bulwarach rzeki Skawy.

link do Galeria