Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Otwarte Horyzonty” powstało z inicjatywy m.in. członków Spółdzielni Mieszkaniowej, mieszkańców osiedli będących pod zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej oraz osób wspierających działalność społeczno – kulturalną na terenie Wadowic, powiatu wadowickiego oraz województwa małopolskiego.

Celem powstania Stowarzyszenia „Otwarte Horyzonty” jest kontynuacja pracy Osiedlowego Klubu „Garsoniera” rozszerzona o inne inicjatywy kulturalno – edukacyjne.

Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Otwarte Horyzonty” na co dzień zajmuje się organizowaniem i generowaniem szeroko pojętych działań kulturalno – edukacyjnych na terenie województwa małopolskiego.

Stowarzyszenie „Otwarte Horyzonty” realizuje swoje cele statutowe min. poprzez organizowanie i prowadzenie warsztatów artystycznych i terapeutycznych – terapia poprzez sztukę. Zapewnia również alternatywno-twórczy sposób spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.